Pazartesi, Ocak 18, 2016

Gazi üniversitesinin geliştirdiği sosyal medya sitesi ayneen.com sitesi kısa sürede binlerce takipçiye ulaştı.


Gazi Üniversitesi’nden bir grup öğrenci Ayneen isimli yerli bir sosyal ağ tasarlayarak yayına açtı. Ağın sloganı ise “Henüz fenomen olamadınız mı? Burası sizin için yeni bir şans.”.
Son yılların popüler mecralarından olan ların yurtdışı menşeili olması gizlilik ve güvenlik gibi konularda önemli sorunlar getiriyor. Ayrıca son zamanlarda daha da artan ticari politikalarından ötürü sosyal ağlarda bir çok konuda kontrol kullanıcıdan sosyal medya platformuna geçmiş olması da yeni sosyal ağların pazara girmesini tetikleyen bir unsur olarak ön plana çıkıyordu. Gönderileri öne çıkarma yok, sayfanızı beğenen herkese direk ulaşıyor Bu gibi konuları göz önüne alan Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden bir grup öğrenci Sosyal Medya Uzmanlığı dersinde  isimli yeni bir sosyal ağ tasarladı. Güvenlik ve hızın ön planda olduğu ağ ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Facebook gibi ağların aksine oluşturulan platformları beğenen kişilerin %15'ine değil tamamına gönderileriniz ücretsiz olarak eriştirilebiliyor.
Müzik ve Video arama motoru entegresi var
Doğrulanmış hesap politikasını da daha esnek bir şekilde belirleyen platform yerel müzisyenler, haber siteleri gibi kişi ve markalarda hızlı bir şekilde doğrulanmış hesap entegrasyonunu yapabiliyor. Müzik paylaşımı yapmak isteyen kullanıcılar için paylaşım kutusu altında çalışan bir arama motoruyla müzikler hızlıca bulunarak paylaşım yapılabiliyor. Ayrıca benzer şekilde bir Youtube arama motoru da paylaşım alanında hazır bulunuyor. Video paylaşımlarında bu alan kullanılabiliyor.
İlk 24 Saatte 1000 üyeyi geçti
Sosyal ağ Ayneen ilk 24 saatte 1000 kullanıcıyı geçmiş durumda. Sitenin kurucu ekibinde ise Barış Yıldırım,Yasemin Akyıl,Hakan Şirin,Başak Değirmenci,Gökhan Yıldırım,Tuğçe Çoban,Mustafa Cevat Ağırman,Mehtap Dragusha,Yusuf Çiftçi,Eda Öztürk,Soner Hamarat,Gözde Bayram,Onur Yıldırım,Selvi Çakal,Emrah Göger,Gökçe Sevinç,Burak Ülgü,Tuba Akgün,Tuğşad Samsun,Ahmet Mert Koçtürk,Orhan Yörübulut,Batuhan Karabağlı,Hasan Akça,Ümit Şener yer alıyor.
Ayneen.com 'u Google Play üzerinden Android Kullanıcıları ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlayabilirler.
LİNK : Ayneen.com


Ayneen.com : @Cafer_Sen
                                @internet_babalari

Post a Comment:

Tüm Yorumlar